Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Antalya Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 04-05-2016 Tarihli Operasyonu
10.05.2016  
       Antalya Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 2015 yılından itibaren başta Antalya ili olmak üzere çok sayıda ilde banka kartı kopyalayan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde birbirleri ile bağlantı olduğu tespit edilen 6 şüpheli şahıs farklı tarihlerde görevlilerimizce suç delilleri ile birlikte yakalanarak, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmışlar.

Yakalanan şüphelilere ATM cihazlarına kart kopyalama düzeneklerini temin ettiği tespit edilen ve 26 ayrı suçtan dolayı araması bulunan B.Ö. isimli şahıs yaklaşık 2 aylık yapılan takip sonucu Burhanetttin Onat Caddesi üzerinde bulunan Ziraat Bankası ATM cihazında sahte banka kartları ile çekim yaptığı sırada görevlilerimizce suçüstü yakalanmıştır.


Yakalanan şüpheli şahsın Konyaaltı ilçesinde kiralamış olduğu bir daireyi kart kopyalama düzeneklerini ürettiği imalathaneye çevirdiği, şimdiye kadar başkasına ait banka kartlarından yaklaşık 10 milyon TL tutarında haksız kazanç elde ettiği ve çok sayıda vatandaşı mağdur ettiği anlaşılmıştır.


Yakalanan şüphelinin üst – oto ve kiraladığı evinde yapılan aramada; Çok sayıda ATM kart giriş yuvalarının yapımında kullanılan slikon kalıp, 2 adet dizüstü bilgisayar, 3 adet başkası adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı, 3 adet kart kopyalama cihazı, 77 adet manyetik şeritli kart, 2 adet hard disk, çok sayıda kalıptan çıkmış vaziyette farklı modellerde ATM kart giriş yuvası, çok sayıda gizli kamera ve ses kayıt düzeneği, çok sayıda hafıza kartı ele geçirilmiştir.

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • PEKAY
  • TUBİM
  • BİMER