Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 13-05-2016 Tarihli Operasyonu
15.05.2016  
                  13/05/2016 tarihinde Türkiye Vakıflar Bankası AŞ yetkilileri tarafından iletilen ihbar kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde Fevzi Çakmak Mahallesinde bir evde S. Y. isimli şahıs saat 21:30 sıralarında yakalanmış ve alınan savcılık talimatı kapsamında gözaltına alınmıştır.

            Şüpheli S. Y. isimli şahsın son zamanlardan Türkiye genelindeki birçok ilde kopyalama eylemleri gerçekleştirdiği ve hakkında 69 ayrı dosyadan ARANIYOR kaydının bulunduğu tespit edilmiş, şahıs hakkında yapılan çalışmalar neticesinde ilimizde günlük konaklamak amacıyla tutmuş olduğu ikamet adresi tespit edilmiş ve gecikmesinde sakınca bulunan hal nedeniyle alınan yazılı savcılık talimatı kapsamında Esenyurt ilçesinde bulunan ikamet adresinde arama yapılmış ve arama neticesinde kopyalama düzenekleri, sahte kartlar ve aparat üretiminde kullanılan materyaller ele geçirilmiştir. Adı geçen şahısların Türkiye Vakıflar Bankası TAO'ya ait ilimizde faaliyet gösteren banka ATM'lerine kopyalama düzeneği yerleştirildiği ve neticesinde banka müşterilerinin yaklaşık 18.500 TL tutarında maddi zarara uğratıldığı tespit edilmiştir.


            Şahıslar hakkında yapılan çalışmalar neticesinde İstanbul, Ankara, Konya, Afyonkarahisar, Bursa, Aksaray ve Niğde illerinde bulunan Halk Bankası ATM' lerine yönelik gerçekleştirmiş oldukları 132 kopyalama eylemi neticesinde 1.323.656,22 TL tutarında haksız kazanç temin ettikleri tespit edilmiştir.


            S. Y. isimli şahsın 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası ve 69 ayrı suç dosyasında aranıyor kaydının bulunduğu tespit edilmiştir.


            Konu ile ilgili olarak şüpheli şahıs hakkında düzenlenen tahkikat evrakı ile birlikte 14/05/2016 tarihinde sevk edilmiş olduğu adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. 

 
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • PEKAY
  • TUBİM
  • BİMER